
Dankzij Anneke is ons enthousiasme voor LinkedIn gegroeid
Hoe werk je aan je zichtbaarheid op een manier die bij de organisatie past? Die vraag houdt Marleen van Essen en Dorothee Kaiser bezig als managing partners van Coincide. Een organisatie die al 20 jaar studiereizen organiseert voor professionals in de zorgsector. De LinkedIn-training van PRminded blijkt een schot in de roos.
Marleen vertelt: “We zijn een kennis- en inspiratiepartij voor bestuursvoorzitters, innovatiemanagers, adviesraden of beleidsmakers in de zorg. Met een team van vijf medewerkers organiseren we reizen die interessante ontmoetingen met counterpartners, werkbezoeken en meetings opleveren. Daarnaast organiseren we masterclasses. Alle verhalen en kennis zorgen voor veel inspiratie. Maar hoe en via welke kanalen we die ervaringen het beste kunnen delen, daar zochten we nog naar. Toen een teamlid een LinkedIn-webinar van PRminded met Anneke van der Voort volgde, was zij erg enthousiast over haar wijze van uitleg.
Schroom overwinnen
We kozen voor een programma van één volle trainingsdag op ons kantoor, gevolgd door een aantal online sessies. Ons doel met LinkedIn draait niet om reclame maken. Wél willen we onze doelgroep inspireren en kennis verspreiden als inhoudelijk sterke partij. Daarbij weten we dat beeld goed werkt, maar zijn daar voorzichtig mee.
Anneke had zich zeer goed ingelezen. Ze begreep direct wat voor onze organisatie belangrijk is, en wat gevoelig ligt. Door die gedegen voorbereiding leek Anneke eerder een teamgenoot dan een externe partij.
Anneke leerde ons de eerste schroom bij het publiceren overwinnen. Vervolgens gaf zij ons niet alleen constructieve feedback op onze posts, maar leerde ook welke berichten, informatie of verhalen geschikt zijn. Zo brengen we na een reis vaak een magazine uit met een verslag en de belevenissen. Dat is goed materiaal om te gebruiken op LinkedIn. Maar LinkedIn is ook geschikt om ruchtbaarheid te geven aan onze speciale Virtual Care-reis, die op inschrijving georganiseerd wordt. Ons enthousiasme actief aan de slag te gaan groeide alleen maar.”
Didactisch sterk
De didactische achtergrond van Anneke viel Marleen op: “Anneke legt helder uit, zorgvuldig en met geduld. Ook hoe de achterkant van LinkedIn werkt, zoals hoe het platform berichten ‘rankt’. Bovendien levelt ze makkelijk en beweegt zich moeiteloos mee met de organisatie.”
Boost
Het team van Coincide is verrast over de reacties die zij inmiddels krijgen op hun posts. Marleen: “Een gelijksoortige organisatie reageerde op een van onze berichten, om nader kennis te maken. Het leidde tot een afspraak om te ontdekken wat we voor elkaar kunnen betekenen. Tegelijkertijd heeft het traject met Anneke ons op scherp gezet. We waren sowieso al van plan diverse pr-uitingen verder te ontwikkelen, maar door onze zichtbaarheid op LinkedIn krijgen die plannen een boost. Zo neemt het websitebezoek van Coincide toe, dus die gaan we op korte termijn in ieder geval verder professionaliseren.”
Wil jij ook met je team aan de slag met LinkedIn? Stuur me een mail voor een vrijblijvende kennismaking: anneke@pr-minded.nl.
Tekst: Wilma van Rooijen.
Dit bericht heeft 0 reacties